Перші документи про будівлю храму датовано 1832 рік. Ці документи зберігались в місцевого жителя Олекси Франків, який служив при церкві старшим братом . В цей час поселення було німецькою колонією. Проживало багато німців, про що свідчить досить велика територія цвинтаря з кам’яними надгробками з надписами німецькою мовою.
В Тернопільському повіті 75 німців мешкало в с. Конопківка. Мали власну євангелістську каплицю і німецьку школу. Служби відправляв заступник пароха Єржі Ловенбергер. ( Тернопілля’96. – Тернопіль, 1996.- с. 196 – 199.
Коли християнська святиня перейшла під юрисдикцію УГКЦ невідомо.
Зі слів старожилів, а також з історичних джерел, в 1943 році проводились місіонерські служіння, які з невідомих причин не були завершені. Завершення місіонерських служінь і різних заходів символічно було завершено в період з 4 по 11 грудня 2011 року отцями редимптористами на чолі з отцем М.Шевчишиним.
В селі проживала сім’я майстрів Пейко і наприкінці 1946 року в храмі було встановлено і розписано нижню частину іконостаса. Розпис ікон зберігся до сьогоднішнього часу, його було частково реставровано в період серпень-жовтень 1994 року.
Радянською владою богослужіння в нашій церкві було заборонено, храм зачинено.
Близько 170 душ парафіян-українців з Конопківки належали до Ладичинської парафії, де парохом довгий час був отець Болтарович, потім прийшов отець М. Світенький, неперевершений промовець, знаний в цілій околиці та в Галичині. Зі слів старожилів на парафії. Івана Богослова служили священники: о. Мирослав Кордуба, о.Володимир Зарічний, о.Михайло Дацьків і о. Михайло Павко.
У 80-х роках тогочасною владою була знищена дзвіниця.
В 1988-89 рр. за ініціативи місцевих жителів Карпяк Івана, Тимош Дмитра, Кашуба Омеляна, Михайленко Петра, Цісик Івана та Марії, і Мушак Ганни, Заставної Ольги, Качмар Ярослава та інших храм знову ожив. За цей період проведено ряд будівельно-реставраційних робіт. В приміщенні церкви добудовано приміщення захристії, збудовано невеличку кладовку. За пожертви місцевих жителів-парафіян храму закуплено необхідну атрибутику і утвар. Було споруджено нову дзвіницю.
З 15.02.1990 р. і до сьогоднішнього дня богослужіння здійснює отець-парох Михайло Кухарський.
В 1994 році було проведено капітальний ремон будівлі церкви: змонтовано нове склепіння, купол, перекрито бляшане покриття, домонтовано верхній ярус іконостасу і розписано стіни, реставровано ікони нижньої частини іконостасу. На Архиєрейській Св. Літургії, яку очолив Владика Михайло Сабрига 30 жовтня 1994 року храм було освячено.
З 1989 року до березня 2020 року беззмінним дяком-регентом був Євген Ангел. Навпроти церкви у 1993 році споруджено каплицю Благовіщення Пресвятої Богородиці, яку реставровано і освячено 8 серпня 2009 року .
При церкві діє Марійська та Вівтарна дружини, братство Матері Божої Неустанної Помочі. Діє катехитичний гурток , який проводить о.Михайло Кухарський та Марія Гнатик. При ньому здійснюються поїздки по святих місцях, різні походи, пізнавальні заходи, щорічні канікули з Богом для дітей та молоді. При церкві діють різноманітні благодійні акції на фінансову і матеріальну підтримку для потребуючих.
На території парафії діє початкова школа І ступеня. Вихідцем з нашої парафії , який провчився у нашій школі, є отець Григорій Швед із громадження отців Селезіян (УГКЦ).